Rád bych se s Vámi podělil o to, jak postupně získávám zkušenosti s focením v terénu, při toulkách za tou "nejlepší" fotografií. Přemýšlím nad tímto článkem již delší dobu. Tyto tři kategorie se mě neustále opakují při myšlenkách nad tím, jak udělat tu nejlepší fotografii. Pořadí kategorií v článku jsem zvolil záměrně, protože usuzuji, že tak jak je uvádím, jdou za sebou od nejdůležitějších po méně důležité. Více zde
Ke svým čtyřicátým narozeninám jsem si přál dostat nějaký dárek v podobě výletu. Nejprve jsme vybrali zájezd na Orlí hnízdo do Berchtesgardenu. Ten se pro neúčast nekonal, a tak bylo rychle potřeba vybrat nějakou náhradu! Již loni jsem náhodou zabloudil na stránky CK Alpina. Nabídka zájezdů této CK mě něčím zaujala. Možná tím, že měli skvěle udělaný web, možná tím, že nabídka zájzedů byla hlavně o turistice a ne jen poznávačka stylem někam dojedu, podívám se a odjedu! Více zde
Článek, který jsme sepsal jako zamyšlení nad mírou úprav fotografie! Dnešní doba poskytuje velké a jednoduše proveditelné úpravy a retuše fotografie. Dostáváme se i ke kolážím a různým fotomanipulacím. Někdo je uznává, někdo ne. Nabízím zde můj pohled na věc! Více zde
Moje databáze klávesových zkratek pro Photoshop. Určitě najdete na www tisíce jiných obsáhlejších stránek, ale tahle databáze je prvotně určena pro mě, abych je měl při sobě kdekoliv!
Rozhodl jsem se sepsat malinký návod, který mě přijde zajímavý, pro lidi kteří mají rádi navigaci IGO.
I když je plánování trasy přímo v mobilní aplikaci IGO celkem jednoduché, pořád mě přijde na pc plánovat trasu jednodužší a přehlednější. Proto píši tento návod pomoci ITN Coverteru.
Návod se dá použít i na exportované trasy z googlu a mapy.cz. U mapy.cz nastane ale jeden problém, že exportovaná trasa obsahuje velké množství průjezdných bodů a mobilní aplikace s takovou trasou má problémy s načítáním.
Dobrý den, jelikož mě natáčení videí baví, rozhodl jsme se natočit i video z mého pracovního nástroje a tím je program Solid Edge. Pracuji jako konstruktér pásových dopravníků. Video se zaměřuje na parametrické modelování plachových součástí na úrovni sestavy svařence.
Dobrý den, rozhodl jsme se natočit opět další video, ve kterém budu upravovat fotografii. Tentokrát se zaměřím na použití přechodového a kruhového filtru v modulu "Vyvolat".
Rozhodl jsem se natočit své první video a umístit jej na Youtube. Vedlo mě k tomu to, že podobná videa sleduji poměrně často a i když je netočí "velcí fotografové" a le točí je podobní lidé jako jsem já, i tak jsou pro mě videa velmi cenné! Snad vám někomu tohle video pomůže se naučit nové věci a prohloubit si svoje znalosti a dovednosti. Tak přeju všem příjemné sledování. Omluvte kvalitu komentáře. Nejsem člověk co často mluví na veřejnosti. Snad se to časem zlepší!
Již dlouho jsem plánoval fotovýlet do nedalekého skanzenu lidové kultury a historických staveb ve Strážnici. Konečně zbylo trochu času tak jsem skočil do auta a jel jsem do Strážnice. Bohužel jsem přijel už mimo sezonu a tak sem se musel spokojit s návštěvou spolu s průvodcem a dalšími 50 lidmi. Nicméně když jsem vždycky malinko posečkal, nebo jsem utíkal mezi prvními, fotky se celkem dařilo nějaké udělat. Škoda těch světelných podmínek. Ale s otvírací dobou od 9 do 17 se moc do " zlaté hodinky trefit nedá. Celý článek zde
V nedávné době jsem se sekal s fotografem co se intenzivně zabývá focením, který mě ještě v dnešní době tvrdil, že zásadně fotografie neupravuje v pc. Podle mě je to už v dnešní době digitální fotografie spíše unikát a fotograf si tím ubírá spoustu možností jak udělat lepší fotografii.
Dříve se fotografie hlavně nechávaly vyvolávat ve fotostudiích, nebo nadšenci měli doma fotokomoru a spoustu úprav na fotografiích udělali už při vyvolávání z filmů. Nechci se do téhle oblasti nějak vrtat, protože jsem nikdy ve fotokomoře ani nebyl, ani jsem vyvolání fotografie z filmů nikdy neviděl na živo.
Můj názor je ten, že pokud dnešní doba a technika dovoluje, tak proč toho nevyužít a neudělat věci lépe a jednodušeji, než to dělali lidé v minulosti. Proto bych vám chtěl na pár příkladech ukázat, co dokáže z fotografií udělat například fotoeditor Zoner X. Více
V tomto článku bych chtěl shrnout podle mě základní chyby při fotografování různých scén, portrétů, architektury, podle mých dosavadních zkušeností. Rád bych pomohl všem, co hledají na internetu nové a nové informace i když je jich na internetu hodně rád přidám svůj pohled. Netvrdím, že je tohle nějaký zákon a chyb by se dalo vymyslet mnohem více, ale tyhle základní když se naučíte dodržovat, určitě vám to pomůže ke zlepšení.
Někdy se občas stane, že najdete na internetu stránku a zalíbí se vám tak že ji navštěvujete téměř každý den. Touhle stránkou se pro mě asi před rokem stal megapixel.cz
Jedná se v první řadě o eshop s elektronikou a fototechnikou, ale v druhé řadě a pro mě v té hlavní hlavně velkou fotogalerií se zajímavými funkcemi pro amatérské i profesionální fotografy.
Tato galerie funguje na principech malé oborové sociální sítě. Jsou zde registrování fotografové, kteří do svých profilů nahrávají své fotografie. Tyto nahrané fotografie se vždy na 48 hodin objeví ve fotografii a není u nic uveden autor. ...
Asi si říkáte proč píšu další z tisíců podobných článků, které se na webu vyskytují v řádech tisíců. Sice se vyskytují, ale asi je nikdo nečte, protože se třeba na Facebooku, Instagramu atd. objevují fotografie, které bych já osobně mazal už ve fotoaparátu. Musím podotknout, že ještě před pár lety jsem nebyl jiný. Prostě cvak a hotovo. Většina fotografií končila v koši a zapomnění.
Copyright © 2019 Jiří Hejda admin