Domácí výroba projekty

2020-06-08 | Spitfire Mk. V - Revell (1:72)

Revell - Spitfire Mk. V (1:72)

Asi zhruba po 25 letech jsem neodolal a nejprve kvůli synovi, jsem zakoupil plastikový model letadla z 2. světové války! Asi taky jako nostalgie, vzpomínka na dávnou dobu, kdy modelařina byla jeden z top mých zájmů. S koupí prvního modelu jsme trochu váhal. Můj top jsou dřevěné lodě. Na ty ale momentálně nemám dílnu abych je mohl stavět. Ale jednou snad se k nim vrátím! Ve sklepě mám jednu skoro dostavěnou a jednu netknutou!


Jiří Hejda

2019-09-04 | Návrh malé dřevěné pergoly

Pro svého otce jsem dostal za úkol navrhnout základní designový návrh pergoly! Zvolil jsme dle doporučení materiál, smrkové lepené KVH hranoly 120x120mm. Rozměr pergoly byl původně požadován 2x4 m. Po domluvě byl rozšířen na 4x2,5m s ohledem na komfort uživatelů.

Jako střešní krytina je prozatím navržen lexan, kvůli jeho celkem příznivé ceně vůči pálené krytině a taky hlavně kvůli hmotnosti. V případě krytiny by musely být hranoly zesíleny!


Jiří Hejda

2019-03-08 | Technická dokumentace k dvoukřídlé a trojkřídlé bráně bez pojezdu

Výkresová dokumentace k dvoukřídlé 3 křídlé vjezdové bráně.

Oba projekty byly realizovány v roce 2017-2018


Jiří Hejda

2019-03-05 | Výroba psí boudy, výkresy

Pro velký zájem v brzké době obnovím starý článek kde popíšu a přidám výkresy k výrobě psí boudy. Psí boudu jsem vyráběl již před několika lety, ale podle statistik vyhledávání, je článek neustále navštěvován. Proto se pokusím článek sepsat znova a přiložím i výkresy. Snad to někomu může pomoct!


Jiří Hejda

Copyright © 2019 Jiří Hejda admin